A tolerancia művészete – hogyan lesz belőle elfogadás és megértés?
Mennyire könnyű csúnyán viselkedni a házastársaddal amikor fáradt és ingerült vagy? Ugye, hogy nem okoz igazán nehézséget? Függetlenül attól, hogy egész nap dolgoztál a hőségben, aztán araszoltál a dugóban, hogy az esti bevásárlásnál a kassza előtti hosszú sorban egy ásítás-sorozatot nyomj el, szóval még ilyen hullafáradt állapotban sem szabad(na) csúnyán beszélned a pároddal!
Mik azok a különbségek amelyek leginkább gondot okoznak az életetekben? Íme néhány válasz a kérdésre, tőletek:
Túl sokáig készülődik, alig bírom kivárni!
Mindent szanaszét dobál, az otthonunk sokszor egy csatatér!
Ki nem állhatom Józsit, a legjobb barátját!
Neki a munka az első! Minden más csak utána jön…
Mindegy, csak márkás legyen…egy sima név nélküli felsőt fel sem próbálna!
Türelmesnek lenni a társad felé elengedhetetlen része a közös mindennapoknak. Azonban a tolerancia önmagában nem ad hosszútávon biztos alapokat egy harmonikus kapcsolathoz. Ha igazán boldog és kiegyensúlyozott házasságra, párkapcsolatra vágysz, hosszú távon a tolerancia mellett az elfogadás és a megértés is az életed része kell legyen. Önmagában a türelem csupán egy ideig képes megőrizni a békességet, ha nincs megértés, ez csak egy erőltetett nyugalmat eredményez, ami előbb-utóbb robban.
Ez történik ha nincs tolerancia közöttetek:
Beleképzelsz a mondataiba, amit nem is mondott, azaz félreérted őt!
A legapróbb dolgokat is túlreagálod!
Ha már félreértetted őt, akkor csúnya választ fogsz adni, ami fokozza az ok nélküli feszültséget!
Vajon ez akkor azt jelenti, hogy a békesség kedvéért mindent el kell nézned a párodnak? Hát persze, hogy NEM!
Hogyan lehetséges tehát a türelmet megértéssé fejleszteni? Íme 3 napi szinten, könnyen gyakorolható viselkedés:
1. Kezd el értékelni a különbségeket!
Ne akadj fenn az apró dolgokon! Amiről azt gondolod, hogy a párod ‘szépséghibája’, nem feltétlenül az! Lehet simán különbözőség, vágyakozás valamire vagy egyszerűen a személyiségének a része. Amikor rájössz a különbözőség okára, onnantól sokkal könnyebben fogod tudni elfogadni, és nem fog többé a kettőtök kapcsolatában gondot okozni.
2. Gyakorold a társad tiszteletét!
Amikor őszintén tiszteled a párod, akkor nem csupán tolerálod az ő érzéseit és különbözőségét az élet területein, hanem megbecsülöd és elfogadod, hogy ő másképp gondolkozik. Hogyan tudod ezt elérni? Úgy, hogy csak azt add neki, amit szeretnél te magad is kapni.
3. NE akard megváltoztatni a társad!
Úgysem fog sikerülni. Soha nem fogsz eljutni a megértésig, ha folyamatosan törekszel arra, hogy megváltoztasd a párod. Hagyd abba a reménykedést, hogy mindent úgy fog csinálni, ahogy te akarod, helyette inkább tedd az energiát a hibáinak az elfogadásába. Hiba nélkül úgysem létezik senki. Miért éppen ő lenne a kivétel? Kezdj el úgy gondolni rá, hogy ő egy egyéniség saját elképzeléssel az élet dolgai iránt.
Hogyan tudsz feleségként türelmes lenni a férjeddel?
Ha Téged zavar a férjed rendetlensége, feledékenysége vagy akár az, hogy mindent szanaszét hagy a lakásban, és ezért rendszeresen feszült vagy és kiabálsz vele, akkor a tolerancia szinted alacsony. Talán azért feledékeny, mert tudja, hogy te úgyis figyelsz a határidőkre és a csekkeket is befizeted. Érdemes hagyni az apró dolgokat és nem mindenen veszekedni – cukkolhatod őt ezért, de sose szabad lekicsinyíteni.
Hogyan tudsz férjként türelmes lenni a feleségeddel?
Valószínűleg férfiként Téged az idegesít a legjobban, hogy gyakran elkéstek a feleséged hosszadalmas készülődése miatt, és hogy gyakran zsörtölődik Veled. Esetleg úgy érzed, hogy túl sokat költ a külsejére. Ne feledd, hogy számára fontos az, hogy hogyan néz ki, és talán még mindig kevesebbet költ erre, mint Te az autódra és az elektronikai kütyükre. A zsémbeskedése pedig azért van, mert törődik Veletek, a családdal, és az aggodalma időnként őt zsémbessé teszi.
Ajánlom másoknak is:Egy rossz nap a közös életetekben nem jelenti azt, hogy rossz a házasságotok. A boldog párkapcsolatok és házasságok alapja a türelmen túl az elfogadás és a megértés. Ha hosszú távú, sikeres házasságban szeretnél élni, elengedhetetlen, hogy beépítsd ezeket a társas kapcsolat mindennapjaiba.
Hagyjon egy választ
Szeretnél beszélgetni erről?Írd meg, mit gondolsz!